Aukcja Charytatywna na Pomoc Białorusi – 13.10. 2020

Wszyscy z niepokojem śledzimy wydarzenie rozgrywające się na Białorusi. Protesty, które wybuchły po sierpniowych wyborach prezydenckich są brutalnie tłumione przez oddziały milicji. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych.

Pragaleria oraz Fundacja Promocji Sztuki Polskiej (http://fpsp.org.pl/) pragną pomóc naszym sąsiadom, którzy ucierpieli w wyniku rozgrywających się na Białorusi wydarzeń polityczno-społecznych. Dlatego przygotowaliśmy specjalną aukcję internetową “Na Pomoc Białorusi”.

Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rzecz publicznej zbiórki, zorganizowanej przez Fundację Białoruski Dom.

Zebrane środki będą przeznaczone na pomoc prawną, medyczną, żywnościową poszkodowanych, wsparcie ich rodzin oraz systemowe działania organizacji i obywateli działających na rzecz pokojowych przemian na Białorusi – blogerzy, aktywiści i niezależni lokalni dziennikarze.

Katalog Aukcji Dostępny jest na Platformie ONEBID: LINK

Finał licytacji odbędzie się 13.10. o godz. 21:00

Ceny wywoławcze wszystkich prac to 100 zł.

Więcej informacji o celach zbiórki znajdziecie Państwu tutaj: LINK

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem i wsparcia naszej inicjatywy.

FUNDACJA BIAŁORUSKI DOM:

Białoruski Dom powstał po wydarzeniach z 19 grudnia 2010 roku, kiedy tysiące Białorusinów wyszły na ulice Mińska, aby zaprotestować przeciw fałszerstwom wyborczym w swoim kraju.

Demonstrację brutalnie rozpędzono, a wielu jej uczestników, w tym niezależni kandydaci na prezydenta, trafiło do więzień. Przedstawiciele dwóch białoruskich ruchów demokratycznych: Ruchu „O Wolność” i Europejskiej Białorusi, którzy w wyniku prześladowań z przyczyn politycznych wyjechali do Polski, stworzyli w Warszawie Białoruski Dom – placówkę służącą wsparciu działalności demokratycznej na Białorusi, pełniącą jednocześnie funkcję centrum informacyjnego.

Białoruski Dom, łącząc środowiska wielu białoruskich organizacji opozycyjnych, stał się z czasem „niezależną ambasadą Białorusi”.
Działalność Białoruskiego Domu obejmuje między innymi wsparcie lokalnych inicjatyw obywatelskich i niezależnej prasy na Białorusi, analitykę i edukację oraz promocję bialoruskiej kultury. W partnerstwie z organizacjami na całym świecie Białoruski Dom włącza się aktywnie w walkę o prawa człowieka.