Aukcja „Dobre pixele” (18.05.2016)

W warszawskiej Pragalerii odbyła się wystawa obrazów o tematyce dziecięcej pt. „Dobre Pixele”. Całość została zwieńczona majową aukcją charytatywną, z której dochód był przeznaczony na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”.

Polska Grafika Cyfrowa, Fundacja Promocji Sztuki Polskiej oraz warszawska Pragaleria już po raz kolejny wspólnie przygotowały wystawę sztuki cyfrowej. Tym razem pomysł jest o tyle ciekawy, że autorzy prezentowanych prac stworzyli premierowe obrazy w myśl tematyki, jaką jest ogólnie pojęty świat dziecka. Zadanie jest swego rodzaju wyzwaniem, ponieważ, by dobrze zrozumieć zamysł akcji, artyści musieli w pewnym sensie malować przy użyciu dziecięcego spojrzenia na świat, nie pozbywając się jednak swojego wieloletniego doświadczenia. W efekcie powstały profesjonalne prace, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła.

Wernisaż „Dobrych Pixeli” odbył 27 kwietnia o godzinie 18:00 w Pragalerii (Warszawa ul. Stalowa 3), a wystawa potrwa do 18 maja, kiedy to o godzinie 19:30 rozpocznie się aukcja charytatywna, na której będzie można zakupić przygotowywane cyfrowo, wyjątkowe pierwsze egzemplarze obrazów, pochodzących z limitowanych niskonakładowych edycji. Pieniądze z tego wydarzenia zostały przeznaczone na pomoc Niepublicznej Szkole Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”, gdzie zakupione zostaną m. in. tablic interaktywnych i sprzętu komputerowego, niezbędnego niektórym wychowankom „Przylądka” do komunikacji z innymi ludźmi.

Lista artystów, którzy przygotowali prace z tej okazji:

Adrianna Głowacka
Ala Kapustka
Aleksander Karcz
Antonina Kraszewska
Artur Sadłos
Bartłomiej Gaweł
Bożena Chądzyńska
Darek Zabrocki
Gracjana Zielińska
Grzegorz Rutkowski
Grzesiek Przybyś
Hanna Oloś
Iga Oliwiak
Igor Chołda
Jakub Różalski
Kamila Kozłowska
Karol Duma
Katarzyna Oleska
Katarzyna Zielińska
Krystian Biskup
Luiza Kwiatkowska
Łukasz Nowicki
Łukasz Sienkiewicz
Maciej Rasała
Maciej Sidorowicz
Marcin Fogler
Marcin Jakubowski
Marcin Warzecha
Marek Madej
Mariusz Harasymów
Marta Dahlig-Orłowska
Mateusz Kalberos Michalski
Mateusz Lenart
Mathias Zamęcki
Michał Dziekan
Michał Kuś
Michał Migacz
Michał Motulewicz
Michał Sawtyruk
Michał Sowa
Milena Młynarska
Patrycja Domańska
Piotr Arendzikowski
Piotr Ciećkowski
Przemek Kotyński
Rafał Wojtunik
Sebastian Skrobol
Sonia Wiśniewska
Sylwia Bomba
Szymon Biernacki
Tomasz Jędruszek
Tomasz Larek
Tomasz Łukaszczyk
Tomasz Majewski
Tomasz Zarucki
Tomek Michalski
Wojciech Bem
Wojtek Bajor